Hero

Emilian Chmielik

Supermoc

#sport

Gdzie obserwować?

Na Instagramie i TikToku

Forma Emiliana

Emilian to kierowca ciężarówki, który jak sam mówi żartobliwie – urodził się za kierownicą. Jego przygoda z transportem zaczęła się od pasji.

Zawsze ciągnęło go do czterech kółek i wszystkiego, co jeździ. To, czy był to samochód, ciągnik, a nawet kombajn – nie miało dla niego znaczenia. Dodatkowo kuzyn Emiliana trudnił się wcześniej transportem. Tak właśnie wpadła mu do głowy myśl, że skoro lubi jeździć to czas przesiąść się do większych pojazdów.

W mojej pracy bardzo lubię wyzwania, których nie brakuje - presja czasu czy trudne warunki na drodze dodają mi przysłowiowego powera.

Emilian Chmielik

Gdyby Emilian był zmuszony do zmiany pracy, odnalazłby się świetnie w zawodach bliskich motoryzacji. Bardzo chętnie sprawdziłby się jako szofer.

Największym plusem zawodu kierowcy zawodowego według Emiliana jest odosobnienie i spokój, jakie mu towarzyszą podczas wykonywania pracy. Natomiast największym minusem jest bez wątpienia rozłąka z rodziną.

Sport towarzyszył mu od zawsze, najczęściej w postaci piłki nożnej. Jednakże regularnie zaczął dbać o formę dopiero podczas pracy jako kierowca zawodowy. Było to związane głównie z siedzącym trybem życia i chęcią dbania o swoje zdrowie (zarówno psychiczne, jak i fizyczne).

W trasie najczęściej trenuje sam, ale zdarzają się także wspólne treningi z kolegami na parkingu.

Jestem osobą, która przede wszystkim potrzebuje wewnętrznej motywacji. Zgodzę się, że różnego rodzaju grupy w mediach społecznościowych i wzajemne napędzanie się dodaje energii, ale bez wewnętrznej chęci nic byśmy nie zrobili. Każdy musi sam sobie pomóc.

Emilian Chmielik

Nasz bohater traktuje priorytetowo regularność w treningach, choć przyznaje, że bywa z tym ciężko.

Trzeba jednak pamiętać, iż treningi nie muszą być wykonywane codziennie (chociaż bardzo by się chciało) i każda forma aktywności jest ważna, nawet 15 minut ruchu na świeżym powietrzu.

Emilian Chmielik

Emilian zazwyczaj do treningów zabiera ze sobą w trasę ławeczkę, sztangę i gumy oporowe. Jest zdania, że lepiej wziąć ze sobą mniej sprzętów, za to dobrze je wykorzystać.

Podoba Ci sie ta historia? Pomóż ją promować i udostępnij.

Kliknij aby skopiować link

Emilianowi życzymy zdrowia i pozytywnych ludzi wokół.

Zmieńmy razem stereotypowy wizerunek kierowcy zawodowego. Zgłoś się do TransporterHero.pl

Przejdź do formularza