Skip to main content

Zlecenia i praca dla kierowców

Szukasz dodatkowego zajęcia? Masz wolne dni w miesiącu i chcesz sobie dorobić? A może chcesz zupełnie uniezależnić się, przejść na własną działalność i samemu pozyskiwać kontrahentów nawet nie mają własnego samochodu?

  • Zlecenia na dniówki
  • Zlecenia na konkretną trasę
  • Zlecenia „na próbę” przed podjęciem stałej pracy
Załóż konto kierowcyDla zleceniodawców

Zlecenia i praca dla kierowców

Szukasz dodatkowego zajęcia lub pracy na stałe? Możesz jeździć dorywczo lub na pełen etat dla kontrahentów nie mając własnego samochodu. Dołącz do TransporterLinka i zarabiaj.

  • Zlecenia na dniówki
  • Zlecenia na konkretną trasę
  • Zlecenia „na próbę” przed podjęciem stałej pracy
Załóż konto kierowcy przyjmującego zleceniaZobacz oferty stałej pracy

Masz prawo jazdy i możesz podjąć się dodatkowej pracy?

Zleceniodawcy poszukują na naszym portalu kierowców z prawem jazdy o różnych kategoriach (B, C, C+E lub D).

TransporterLink to miejsce, gdzie możesz założyć swój profil kierowcy i czekać na właściwe dla siebie zlecenie. Twoje konto kierowcy jest darmowe. Możesz na nim pokazać swoje doświadczenie i umiejętności.

Poinformujemy Cię, gdy pojawi się właściwy zleceniodawca lub pracodawca.

Załóż konto kierowcy

Dorywcze zlecenia dla kierowców lub oferty stałej pracy firm z całej Polski

Transport towarów

Transport ekspresowy

Kurier, transport krajowy

Kierowca dla biznesu

Nie musisz mieć własnej firmy

Jeśli przez ostatnie 60 miesięcy nie prowadziłeś/aś działalności gospodarczej. W takiej sytuacji możesz świadczyć usługi w ramach tzw. działalności nierejestrowej. Jesteś wtedy zwolniony/a ze składek ZUS i z zaliczek na podatek dochodowy. Limit przychodu w miesiącu przy prowadzeniu działalności niezarejestrowanej to 1505 PLN na miesiąc.

Mając działalność gospodarczą nie obowiązują Cię żadne limity. W obu przypadkach fakturę w Twoim imieniu dla klienta wystawia nasz system automatycznie po zawarciu umowy z klientem.

Załóż konto kierowcy
Dlaczego warto?

Uczciwa praca, godna płaca

Załóż konto kierowcy

Sam sobie szefem

Nie możesz jechać w trasę zawsze i wszędzie? Z nami samemu określisz kiedy i za ile chcesz pracować.

Bez obciążeń

Łączymy Cię z przewoźnikami, którzy mają swój samochód i zlecenie do wykonania. Siadasz za kółkiem i zarabiasz.

Rozwijaj biznes

Chcemy pracować z ambitnymi kierowcami, którzy z czasem zatrudniają innych.

Jak zacząć współpracę?

Abyśmy mogli aktywować Twój profil musisz przejść przez wszystkie etapy rejestracji.
Załóż konto kierowcy
Darmowe konto

Nie płacisz nic za dostępność w serwisie

Brak prowizji od zlecenia

Nie pobieramy prowizji od Twojego wynagrodzenia

Pewne pieniądze

Gdy klient zleca, blokujemy środki na jego karcie dla Ciebie

Załóż konto 👤

Zaakceptuj regulamin 👍

Potwierdź maila 📨

Zweryfikuj swoją tożsamość

Unijne przepisy dotyczące zwalczania cyberprzestępczości zobowiązują nas do zbierania i weryfikowania danych od naszych użytkowników dotyczących transakcji finansowych na naszej platformie. „Poznaj Swojego Klienta” to procedura należytej staranności i globalna regulacja bankowa, która wymaga uzyskania informacji o użytkowniku pozwalających ustalić jego wiarygodność, profil transakcyjny oraz przeprowadzić weryfikację tożsamości. W tym celu korzystamy ze Stripe – naszego zaufanego partnera finansowego.

Uzupełnij profil

Aktywujemy Twoje konto

Chcesz dołączyć do naszej platformy? To nic nie kosztuje.

Nic nie ryzykujesz. Możesz tylko zyskać!

Jak wyceniać zlecenie?

Abyśmy mogli aktywować Twój profil musisz przejść przez wszystkie etapy rejestracji.
Bez ciężarówki

Bez leasingów, bez kosztów amortyzacji i napraw.

Bez kosztu paliwa

Nie wyceniasz kilometrówek, tylko swój czas.

Bez dodatkowych opłat

Bez ubezpieczenia, opłat za autostradę, winiety, itp.

1
Odbiór samochodu w Tychach
2
Załadunek w Sosnowcu
3
Rozładunek w Oławie
4
Zdanieu auta
Przykładowe zlecenie klienta

Za dwa dni

“Odbiór auta z bazy w Tychach o 8:00 rano, załadunek w Sosnowcu i dostawa bezpośrednia do Oławy. Odstawienie auta do Tychów na bazę.”

Przykładowa oferta kierowcy

350 PLN

Marcin Frywolski

⭐⭐⭐⭐⭐

Zaakceptowano 👍

Zapisz w 📅

Pobieramy 💶 od klienta.

🚚 Wspieramy Cię, gdy jedziesz.

Pełna dokumentacja

Nie musisz polegać na swojej pamięci. Cyfryzujemy cały przebieg zlecenia.

Faktura i płatność

Nasz system wystawia klientowi fakturę pro-forma oraz fakturę VAT lub zwolnioną z VAT w Twoim imieniu.

Rozstrzyganie sporów

W przypadku problemu – nie jesteś sam! Nasz dział prawny wesprze Cię w przypadku sytuacji konfliktowej z klientem.

Na Panu Marcinie można polegać. Towar dostarczony na czas i zgodnie z planem. Świetny kontakt. Polecam serdecznie.

Marcin Frywolski⭑⭑⭑⭑⭑

Konkretny zleceniodawca. W międzyczasie pojawiły się małe trudności, jednak udało się dogadać. Polecam współpracę!

TOMPOL⭑⭑⭑⭑⭑
Środki na koncie do
14
Nasza prowizja
0
Gwarancja zapłaty

Od tego momentu kiedy klient potwierdza zlecenie, możesz nie martwić się o zapłatę. Zabezpieczamy dla Ciebie środki z konta klienta.

Załóż konto kierowcy

Na czym polega praca kierowcy w TransporterLink?

Praca kierowcy TransporterLink polega na realizacji dorywczych zleceń, które publikują nasi klienci. Istnieje jednak także możliwość znalezienia stałej pracy z TransporterLinkiem. Wszystkie aktualne oferty stałej pracy znajdują się w linku poniżej:
📍 TRANSPORTERLINK- OFERTY STAŁEJ PRACY.

Powracając jednak do zleceń publikowanych na platformie, aby mieć możliwość wyceniania zapytań ofertowych należy zarejestrować się na naszej platformie, potwierdzić mail, uzupełnić profil o wymagane dane oraz dodać swoje zdjęcie. Tym co sprawia, że TransporterLink to innowacyjny serwis jest fakt, że to kierowca wycenia każde opublikowane zapytanie ofertowe dotyczące pracy dodatkowej. Co ważne, przed podjęciem współpracy strony mają możliwość ustalenia czy zawarcie umowy oraz wypłata wynagrodzenia kierowcy odbędą się poprzez platformę czy poza nią. Jeżeli zostanie wybrana pierwsza opcja kierowca będzie posiadał gwarancję otrzymania wynagrodzenia. Jest to związane z faktem, iż proces płatności będzie obsługiwany przez system Stripe , wymagający od Zleceniodawcy zdeponowania środków finansowych jeszcze przed realizacją trasy.

Jak działa TransporterLink?

TransporterLink łączy kierowców z potencjalnymi pracodawcami. Gdy zleceniodawcy umieszczają ogłoszenia w serwisie, uzupełniają szereg kryteriów (np. wymagane doświadczenie lub uprawnienia). Nasz system analizuje te kryteria i dopasowuje je do profilu poszczególnych kierowców. W ten sposób klient dostaje rekomendacje, który użytkownik serwisu najbardziej odpowiada kryteriom zlecenia. Nie jest to jednak wiążąca kwestia. Każdy kierowca może odpowiedzieć na otwarte zapytanie ofertowe klienta. Finalnie to zleceniodawca decyduje, z którym użytkownikiem podejmuje współpracę.

Co muszę zrobić, aby móc zrealizować pierwszą trasę?

Aby móc korzystać z naszej platformy potrzebne jest założone i zweryfikowane konto. Rejestrując się w naszym serwisie należy podać wszystkie wymagane informacje począwszy od podania maila, zdjęcia profilowego, lokalizacji, po rejestrację na naszej platformie płatności Stripe kończąc.
Aby móc korzystać z naszej platformy potrzebne jest założone i zweryfikowane konto. Rejestrując się w naszym serwisie należy podać wszystkie wymagane informacje począwszy od podania maila, zdjęcia profilowego, lokalizacji, po posiadaną kategorię prawa jazdy. Dodatkowo istnieje także możliwość uzyskania odznaki Zaufanego Kierowcy TransporterLink. Aby uzyskać ten status należy uzupełnić wszystkie dane na profilu: lokalizację, zdjęcie profilowe, opis “o mnie”, dodatkowe informacje oraz doświadczenie zawodowe. Co ważne, odznaka Zaufanego Kierowcy TransporterLink to realna szansa na zwiększenie liczby realizowanych przez Ciebie tras. Jest to także status szczególnie istotny w kontekście tzw. ofert prywatnych, do których firmy zapraszają tylko wybranych kierowców z naszej bazy.

Dlaczego rejestracja nie jest natychmiastowa?

Zależy nam na tym, aby nasi kierowcy byli odpowiednio zweryfikowani, a ich profile budziły zaufanie przed potencjalnymi zleceniodawcami i pracodawcami. Firmy wybierając kierowcę na zastępstwo muszą czuć się komfortowo oddając im swoje samochody i ładunki. Również w kontekście zatrudnienia przyszłego pracownika aspekt ten jest niezwykle ważny.

Czy mogę rozpocząć współpracę z TransporterLinkiem bez własnej działalności gospodarczej?

W przypadku rozliczania się ze Zleceniodawcą poza platformą kwestia obowiązku posiadania własnej działalności gospodarczej jest zależna wyłącznie od firmy i jej wymogów odnośnie poszukiwanego Zleceniobiorcy. Natomiast w sytuacji, gdy transakcje finansowe odbywają się poprzez dostępny na platformie system płatności Stripe, kierowca może świadczyć usługi bez działalności gospodarczej, jeżeli przez ostatnie 60 miesięcy nie prowadził własnej firmy. W takiej sytuacji możne realizować zlecenia w ramach tzw. działalności nierejestrowej. Jest się wtedy zwolnionym, ze składek ZUS i z zaliczek na podatek dochodowy. Limit przychodu w miesiącu przy prowadzeniu działalności niezarejestrowanej to 1505 PLN na miesiąc. Po przekroczeniu tego limitu należy założyć działalność gospodarczą. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Czy rejestracja do czegoś zobowiązuje?

Rejestracja do niczego nie zobowiązuje i nie jest powiązana z żadnymi kosztami.

Czy ponoszę jakieś koszty?

Założenie oraz prowadzenie konta na naszej platformie jest bezpłatne. W przypadku rozliczania się poprzez platformę, jedynym kosztem ponoszonym przez kierowcę jest opłata transakcyjna (1,4% + 1 zł) pobierana od każdego wykonanego zlecenia.

Ile mogę zarobić w TransporterLinku?

Wysokość wynagrodzenia zależy od ilości dostępnych zleceń oraz od wyceny poszczególnych zleceń przez kierowcę.

Kiedy otrzymam wynagrodzenie za wykonane zlecenie?

W przypadku rozliczania się poza platformą data wypłaty wynagrodzenia jest ustalana bezpośrednio pomiędzy stronami. Natomiast w sytuacji, gdy płatność jest obsługiwana poprzez dostępny w serwisie system Stripe, Klient opłaca zlecenie przed rozpoczęciem pracy przez kierowcę. Środki są bezpiecznie przechowywane na platformie płatności Stripe i zostają uwolnione do 14 dni po potwierdzeniu zakończenia zlecenia przez obie strony.

Ile zleceń muszę wykonać w miesiącu?

TransporterLink nie narzuca zarówno minimalnej, jak i maksymalnej liczby zleceń w danym miesiącu. Wszystko zależy dyspozycyjności kierowcy oraz od liczby ofert od zleceniodawców.

Z kim kierowca podpisuje umowę?

Z chwilą finalnego potwierdzenia przez klienta warunków i kosztów opublikowanego zapytania ofertowego zostaje zawarta umowa pomiędzy stronami tej umowy, tj. kierowca – klient.

Czy założenie konta na platformie płatności Stripe jest konieczne?

Stripe jest bezpieczną, międzynarodowa platformą do obsługi płatności. Rejestracja w Stripe nie jest wymagana. Jest to opcja dodatkowa dla użytkowników, którzy chcą posiadać gwarancję wynagrodzenia oferowaną przez TransporterLinka.

Czy istnieje granica wieku dla kierowcy rejestrującego się w systemie?

Rejestrując się w TransporterLinku trzeba być osobą pełnoletnią.

Czy istnieje możliwość wsparcia kierowcy podczas zakładania działalności gospodarczej?

Jak najbardziej istnieje taka możliwość. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości związanych z założeniem działalności gospodarczej chętnie na nie odpowiemy. Warto również w wolnej chwili zapoznać się z artykułem, który porusza najważniejsze kwestie związane z działalnością gospodarczą.

Czy muszę rozszerzać swoją działalność?

Prowadząc, lub rejestrując działalność gospodarczą należy wskazać kody dokładnie odpowiadające rodzajom wykonywanych czynności. Przy wykonywaniu zleceń na naszej platformie będzie to PKD 49.41.Z – Transport drogowy towarów.

Kto odpowiada za ubezpieczenie towaru?

Za ubezpieczenie towaru i samochodu odpowiada firma transportowa.

Jeśli mam dodatkowe pytania gdzie mogę się zgłosić?

Wszelkie pytania można do nas kierować korzystając z czatu przez nasz Intercom. Aby to zrobić logując się na swoje konto, bądź wchodząc na naszą stronę internetową www.transporterlink.com należy kliknąć w znajdujące się w prawym dolnym rogu okienko (czarne kółeczko z białą ikoną wiadomości). Można także skorzystać z kontaktu mailowego: kierowcy@transporter.link, bądź drogi telefonicznej: 570 507 122.

W jaki sposób mogę usunąć konto?

Aby nieodwracalnie usunać swoje konto na platformie TransporterLink należy przesłać dyspozycję na adres mailowy kierowcy@transporter.link – mail musi zostać wysłany z tego samego adresu na jaki było zakładane konto.

Czy mogę świadczyć usługi jako kierowca TransporterLinka będąc wspólnikiem w spółce cywilnej?

Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby świadczyć usługi będąc wspólnikiem w spółce cywilnej.

Czy mogę w systemie płatności Stripe podać dane innej osoby?

Rejestrując się w systemie płatności Stripe nie można podać rachunku bankowego oraz danych innej osoby. Taka sytuacja jest niemożliwa, ponieważ informacje podane podczas zakładania konta w Stripe są wykorzystywane w późniejszej dokumentacji dotyczącej zleceń. Niedopuszczalna jest więc sytuacja, w której kierowca realizuje trasę, a faktura zostaje wystawiona na przykład na członka jego rodziny.

Gdzie mogę znaleźć regulamin platformy TransporterLink?

Regulamin platformy TransporterLink można znaleźć tutaj. Natomiast wszelkie kwestie związane z polityką prywatności znajdują się tu.

Jak wygląda kwestia załadunku/rozładunku towaru?

Przed wykonaniem zlecenia kierowca ustala wszystkie warunki z klientem. Wszystko powinno być zawarte w treści zapytania ofertowego. Jeśli są jednak jakieś niejasności zawsze warto dopytać klienta przed potwierdzeniem podjęcia się zlecenia, aby dobrze wycenić swój czas. Jeśli w trakcie wykonywania zlecenia pojawiają się jakieś dodatkowe zadania można je (po uzgodnieniu z klientem) dodatkowo wycenić.

Czy mogę na swoim profilu umieścić dane teleadresowe (np. mój numer kontaktowy)?

Umieszczanie danych teleadresowych (w tym numeru telefonu) na profilu kierowcy w celu kontaktu ze Zleceniodawcą z pominięciem Operatora jest zabronione.

Czy pracując na etacie mogę realizować zlecenia w ramach działalności nierejestrowanej?

Praca na etacie nie jest przeciwskazaniem do realizacji zleceń w ramach działalności nierejestrowanej.

Czy muszę rozliczać się z działalności nierejestrowanej?

Osoby realizujące zlecenia w ramach działalności nierejestrowanej nie zgłaszają jej do CEIDG, nie odprowadzają składek do ZUSu oraz zaliczek na podatek dochodowy. Niemniej jednak, w rozliczeniu rocznym kierowca powinien w dokumencie PIT-36 wykazać osiągnięte z tego tytułu przychody. Podstawą obliczenia osiągniętych w danym roku rozliczeniowym przychodów są faktury, które każdy kierowca otrzymuje po zrealizowaniu zlecenia.

Co zrobić jeśli klient przed akceptacją wyceny zlecenia wymaga spotkania?

Może wydarzyć się sytuacja, w której klient nalega na spotkanie przed podjęciem decyzji o wyborze kierowcy. W takim przypadku dobrze jest zasugerować klientowi, iż istnieje możliwość zorganizowania spotkania online (można do tego wykorzystać m.in. narzędzie do wideokonferencji dostępne na platformie). Jeśli klient wymaga spotkania w siedzibie i wiąże się to z kosztami (paliwo, czas), których kierowca nie chce ponieść przed dopełnieniem formalności, proponujemy zasugerować klientowi, aby utworzył zadanie/ofertę prywatną na wyceną takiego spotkania.

Czy mogę otrzymać wynagrodzenie poza platformą (np. w formie gotówki)?

Na TransporterLinku istnieje możliwość zawierania umów oraz rozliczania się ze Zleceniodawcami poza serwisem. Tym samym posiadanie konta w systemie płatności Stripe nie jest wymagane. Należy jednak pamiętać, iż decydując się na wybór tej opcji kierowca nie posiada gwarancji wynagrodzenia oferowanej przez TransporterLinka. UWAGA ! Jeśli chcesz zawrzeć umowę oraz rozliczyć się ze Zleceniodawcą poza platformą koniecznie poinformuj go o tym fakcie. Jest to niezwykle ważne, ponieważ Zleceniodawca przy akceptacji Twojej wyceny musi zaznaczyć opcję kontraktu poza naszym serwisem.

Odpowiedź prawnika

Zadaj pytanie naszemu prawnikowi

Przejdź do naszego działu prawnego →

Centrum wsparcia

Baza wiedzy na temat korzystania z platformy. Napisz do nas.

Przejdź do centrum wiedzy dla kierowców →

O nas

Poznaj nasz zespół oraz naszą wizję i cel, który chcemy osiągnąć.

Dowiedz się więcej o nas →

TransporterHero.pl

Opowiadamy historie bohaterów i bohaterek szos.

Przejdź do sekcji TransporterHero.pl →