Hero

Ewelina

Supermoc

#siłakobiet

Gdzie obserwować?

Na Instagramie

Kobieta na wywrotce

Ewelina od dziecka marzyła, aby zostać kierowcą zawodowym. Od zawsze otaczali ją mężczyźni wykonujący ten zawód, bo jak sama przyznaje jest córką kierowcy, siostrą kierowcy i nie mogło się to inaczej potoczyć została żoną kierowcy. Jednakże samo przebywanie w otoczeniu osób wykonujących tą profesję nie wystarczało naszej bohaterce, gdyż jako ogromna pasjonatka transportu i szeroko pojętej motoryzacji sama chciała ten zawód wykonywać.

Ewelina przed przygodą z transportem pracowała w m.in. jako sekretarka w szkole. Jednakże 4 lata temu postawiła wszystkie karty na swoje marzenia. Impulsem do podjęcia decyzji o wyrobieniu prawa jazdy był pobyt w szpitalu i ciężka diagnoza lekarzy. Na szczęście Ewelinie udało pokonać się trudności i postanowiła, że to jest najlepszy czas na spełnianie swoich marzeń i robienie tego czego się kocha.

Obecnie Ewelina pracuje na wywrotce na budowie. Jak sama przyznaje nawet ją pasjonatkę transportu ta praca lekko przerażała na samym początku. Jada na trudnych podłożach czy tonięcie w błocie to nieodzowny element tej pracy. Obecnie posiadając niemały staż, jest z siebie ogromnie dumna.

Nawet szef szczerze przyznaje, że niejednego faceta ta praca już pokonała.

Ewelina

Stereotypy dotyczące kobiet w transporcie są Ewelinie nieobce. Nasza bohaterka spotyka się z nimi częściej niż inne przedstawicielki tego zawodu, gdyż jest kierowcą w branży budowlanej, gdzie przecież kobieta na pewno sobie nie poradzi. Na szczęście Ewelina przysłowiowo „utarła nosa niedowiarkom” i codziennie udowadnia, że słaba płeć tak naprawdę potrafi dużo więcej.

Praca na wywrotce nie jest jednak docelowym planem na życie, gdyż Ewelina wraz z mężem planują w przyszłości jazdę w podwójnej na trasach międzynarodowych po Włoszech czy Hiszpanii. Obecnie ze względu na dzieci nie jest to możliwe, gdyż to one są teraz najważniejsze. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło, gdyż aktualna praca pozwala naszej bohaterce spełniać się zawodowo, ale także pełnić rolę mamy. Ewelina podkreśla, że daje jej to wewnętrzny spokój i spełnienie, ale ich osiągnięcie nie byłoby możliwe gdyby nie współpraca jaką nawiązała z obecnym pracodawcą.

Za dzieciaka, gdy podróżowałam z tatą w trasy, gdy się nam coś zepsuło odbierałam najlepsze lekcje z mechaniki. Z drugiej strony, gdy poznałam męża bardzo często nasze randki odbywały się w garażu

Ewelina

Ewelina zdecydowała się na zmianę zawodu z sekretarki na kierowcę ciężarówki. Jest dumna z swojej pracy jako kierowca wywrotki na budowie, a jej docelowe plany obejmują międzynarodowe trasy w podwójnej obsadzie wraz z mężem.

Jako największy plus zawodu Ewelina wskazuje to, że wykonywana profesja daje jej spełnienie i pozwala robić to co kocha. Z kolei największym minusem jest postrzeganie kobiet i nierzadkie docinki mężczyzn w jej kierunku.

Ze swojego doświadczenia Ewelina podkreśla także, że obecnie młode kobiety chcące rozpocząć swoją przygodę w transporcie powinny po prostu się nie bać, dążyć do celu i nie oglądać się za siebie.

Podoba Ci sie ta historia? Pomóż ją promować i udostępnij.

Kliknij aby skopiować link

Życzymy Ewelinie dalszego rozwoju i jak najmniej stresujących sytuacji.

Zmieńmy razem stereotypowy wizerunek kierowcy zawodowego. Zgłoś się do TransporterHero.pl

Przejdź do formularza