Hero

Andrzej Baum

Supermoc

#pasja

Gdzie obserwować?

Na Instagramie i TikToku

Rąsia w trasie

Andrzej to człowiek, który od zawsze marzył o zostaniu kierowcą zawodowym. Wspomina z uśmiechem, jak będąc 8- czy 10-letnim chłopcem bawił się, udając, że prowadzi ciężarówkę. Niestety, choroba towarzysząca mu od dzieciństwa sprawiła, że na pewien czas musiał zapomnieć o swoich marzeniach. Urodził się z zespołem wad wrodzonych Holt-Orama, który charakteryzuje się wrodzonymi wadami serca i malformacjami kończyn górnych. Pomimo trudnej sytuacji, nie poddał się i obecnie choroba nie stanowi dla niego przeszkody.

Związany z transportem

Andrzej, mimo chwilowego porzucenia marzeń o pracy jako kierowca, był cały czas związany ze światem transportu. Pracował jako spedytor, dyspozytor czy pomocnik mechanika zajmującego się naprawą samochodów ciężarowych.

Poznałem historię innego niepełnosprawnego kierowcy Cezarego Kopiczko, która uświadomiła mi, że skoro on może, to ja też!

Andrzej Baum

Nasz bohater nigdy nie miał problemu ze znalezieniem pracy. Rzeczywistość zawsze weryfikuje jego umiejętności, więc pracodawcy obsadzają go w swoich firmach.

Powrót do marzeń

Andrzej zaczął działać, uzyskał dofinansowanie na prawo jazdy, przeszedł szereg badań i wizyt u lekarzy. Podczas egzaminów nie napotkał żadnych przeszkód i bez problemu uzyskał uprawnienia. Ze znalezieniem pracy również nie miał problemu. Przyznaje jednak, że czasami spotyka się z opiniami innych kierowców, iż nie powinien wykonywać tego zawodu, gdyż jest to niebezpieczne. Andrzej odpowiada im wówczas, że wiele czynników stwarza zagrożenie, takich jak wiek czy czas reakcji.

Podróże i hobby

Realizując trasy w systemie „co weekend w domu”, Andrzej podróżuje głównie do Słowenii, Węgier czy Chorwacji. Do tej pory odwiedził 16 krajów i nie zamierza na tym poprzestać. Szczególnie urzekła go Finlandia. W wolnym czasie zajmuje się obróbką drewna, a jeśli kiedykolwiek zrezygnuje z zawodu kierowcy, chciałby otworzyć własny tartak.

Inspiracja dla innych

Andrzej jest aktywny w mediach społecznościowych, takich jak Instagram czy TikTok.

Moja aktywność w internecie ma swój cel. Chciałem pokazać osobom takim jak ja - niepełnosprawnym, nie tylko kierowcom, że można wszystko.

Andrzej Baum

Podoba Ci sie ta historia? Pomóż ją promować i udostępnij.

Kliknij aby skopiować link

Andrzejowi życzymy przede wszystkim zdrowia i wytrwałości!

Zmieńmy razem stereotypowy wizerunek kierowcy zawodowego. Zgłoś się do TransporterHero.pl

Przejdź do formularza