Hero

Drogowi Mikołajowie

Supermoc

#pomoc

Gdzie obserwować?

Na Facebooku, Instagramie

i YouTubie

Akcja charytatywna kierowców – Drogowi Mikołajowie

Czy Mikołaj jeździ saniami zaprzęgniętymi w renifery? Wiadomo. Okazuje się jednak, że jego pomocnicy korzystają z pojazdów cięższego kalibru. Poznajcie Drogowych Mikołajów, którzy pomagają dzieciom z domów dziecka od 2019 roku. Mikołaje to grupa kierowców zawodowych, którzy w okresie bożonarodzeniowym niosą pomoc potrzebującym dzieciom.

Pomysł na tę nietypową akcję charytatywną powstał podczas jednej z tras. Arthur Szymański podróżował z kolegą “w podwójnej” do Czech.

Obydwaj wiedzieliśmy, że fajnie byłoby zrobić coś dobrego i jednocześnie wykorzystać posiadaną popularność (m.in. kanał na Youtube). I tak od słowa do słowa stwierdziliśmy, że będziemy pomagać domom dziecka.

Arthur Szymański

Szefami Drogowych Mikołajów są kierowcy Arthur Szymański (autor kanału na Youtube Artdrive) i jego kolega Marek Zwolski. Stałe grono zajmujące się zbiórką liczy 5 osób. Akcja odbyła się już trzy razy. Do tej pory pomocą objęte zostały trzy domy dziecka w Brzegu, we Wschowie i Krośnie Odrzańskim.

Placówki, którym do tej pory pomogliśmy to domy dziecka z naszych rodzinnych miast (organizatorów). Inicjatywa pomocy była świetnym pomysłem, ale początki do łatwych nie należały. Udało nam się jednak rozpromować nasz pomysł, na który zawodowi kierowcy odpowiedzieli z zainteresowaniem.

Arthur Szymański

W poprzednim roku co prawda zebrano ostatecznie ponad 68 tys. zł (czyli ponad 200% więcej niż zakładano), ale przez długi czas zbiórka nie rokowała dobrze. Kierowcy obawiali się, że nie uda się zebrać minimalnej kwoty (30 tys. zł). Na szczęście z pomocą przyszły różne osoby w tym m.in. Iwona Blecharczyk (znana truckerka) i wszystko skończyło się sukcesem.

Drogowi Mikołajowie przyznają, że z roku na rok jest coraz trudniej. Filmiki i posty poruszające tę tematykę mają słabe zasięgi.

Po zakończeniu zbiórki Mikołajów czeka zawsze jeszcze masa pracy: ponieważ nie mogą przekazać środków finansowych bezpośrednio do domu dziecka, poświęcają swój prywatny czas na zrobienie zakupów z zebranych funduszy.

Podoba Ci sie ta historia? Pomóż ją promować i udostępnij.

Kliknij aby skopiować link

Mikołajom życzymy pobicia rekordu w kolejnej zbiórce!

Zmieńmy razem stereotypowy wizerunek kierowcy zawodowego. Zgłoś się do TransporterHero.pl

Przejdź do formularza