Hero

Dawid Pszonak

Supermoc

#pasja

Gdzie obserwować?

Na Facebooku i Instagramie

Lach Sądecki za kółkiem

Poznajcie Dawida, czyli Lacha Sądeckiego, który o pracy kierowcy zawodowego marzył już w dzieciństwie. Gdy był małym chłopcem, bardzo często podróżował z rodzicami autobusami miejskimi i podmiejskimi. Zawsze chciał usiąść z przodu, aby dokładnie widzieć, w jaki sposób pan kierowca prowadzi pojazd. Obecnie sam jest panem kierowcą. 😉

Zanim nasz bohater spełnił swoje marzenie z dzieciństwa, pracował m.in. na produkcji. Niemniej jednak wytrwale dążył do swojego celu i od 4 lat posiada prawo jazdy kategorii D. W sierpniu 2022 minęło 4 lata, odkąd pracuje w MPK w Nowym Sączu.

Mając 29 lat mogę śmiało powiedzieć, że jestem spełniony zawodowo. Spełniłem swoje marzenie odnośnie prowadzenia autobusów i już teraz wiem, że jest to coś co chcę wykonywać do końca życia. Nie widzę się w innej branży.

Dawid Pszonak

Pomimo wielkiej sympatii Dawida do jego zawodu, potrafi on krytycznie spojrzeć na fach kierowcy i wskazać jego minusy. Wskazuje on na to, że pasażerowie często mają za złe kierowcom kwestie, na które nie mają oni wpływu, np. korki, zmiany tras lub opóźnienia.

Dlatego też zawsze podkreśla, że takie sytuacje nie wynikają ze złośliwości kierowców. Biorąc na przykład korki na drogach – są one dla nich równie negatywnym zjawiskiem, ponieważ przez nie kierowcy mają m.in. krótsze przerwy.

Nazwa profilu Dawida, czyli Lach sądecki za kółkiem to nawiązanie do grupy etnicznej, do której przynależy nasz bohater. Od urodzenia został on wychowany w tym duchu, co więcej kocha swój region i dlatego też chciał go pokazać szerszej grupie odbiorców. Po drugie chciał przybliżyć, jak to jest „być kierowcą autobusu” w mniejszej miejscowości oraz podzielić się swoją pasją, którą rozwija od dziecięcych lat.

W mediach społecznościowych, prowadzonych przez naszego bohatera oprócz autobusów przewijają się także inne treści o tematyce transportu publicznego. Uważa on, że cała komunikacja publiczna, czyli autobusy, tramwaje, kolej itp. to pojazdy bardzo ściśle ze sobą związane. Tak więc mimo dominacji tematyki dotyczącej autobusów, na jego profilach można znaleźć również informacje o innych środkach komunikacji miejskiej.

Od pewnego czasu, Dawid jest aktywnym TikTokerem. Jego działalność na tej platformie rozpoczęła się z czystej ciekawości, żeby sprawdzić „co tam się dzieje”. Po poznaniu TikToka pozostał tam, ponieważ w jego opinii jest to bardzo dobre medium, aby dotrzeć do młodych ludzi. To właśnie za pomocą krótkich wideo Dawid przekazuje informacje, ale także buduje szacunek do zawodu kierowcy.

Kolejnym serwisem, w którym działa nasz bohater jest oczywiście Facebook, ale także Instagram. Zdarza się również, że publikuje materiały na YouTube. Niemniej jednak pojawiają się one tam rzadziej, ponieważ wymagają znacznie większych nakładów czasu, niż treści publikowane np. na Instagramie. Dawid nie przekreśla jednak swojego kanału na platformie YouTube, ponieważ uważa, że wideo tam publikowane to świetne treści dla kierowców, którzy dopiero rozpoczynają swoją zawodową drogę.

Jest to o tyle ważne, iż gdy ja rozpoczynając pracę w MPK nie miałem takich wskazówek, a wiem, że są one niezwykle ważne i pomagają w szybkiej adaptacji w środowisku pracy.

Dawid Pszonak

Okoliczni mieszkańcy podchodzą do Dawida w autobusie, piszą wiadomości, że podróżowali z nim. Jest to dla kierowcy bardzo miłe.

Nowy Sącz, położony w województwie małopolskim jest stosunkowo małym miastem. Czasami zdarza się, że nasz bohater jest rozpoznawany.

Polubiliście Lacha Sądeckiego tak jak my? Zobaczcie wywiad przeprowadzony z nim i dowiedzcie się jeszcze więcej o świecie kierowcy z Nowego Sącza.

https://www.youtube.com/watch?v=KUZNtfzai68.

Podoba Ci sie ta historia? Pomóż ją promować i udostępnij.

Kliknij aby skopiować link

Dawidowi życzymy miłych pasażerów, zawsze zielonego światła, jak najmniej opóźnień i pozytywnego nastawienia do życia.

Zmieńmy razem stereotypowy wizerunek kierowcy zawodowego. Zgłoś się do TransporterHero.pl

Przejdź do formularza