Hero

Marcelina

Supermoc

#siłakobiet

Gdzie obserwować?

Na TikToku i Instagramie

Różowy dodaje powera

Różowa ciężarówka na drodze może oznaczać tylko jedno – Marcelinę za fajerą ! ? ? Z pozoru drobna blondynka przełamuje stereotypy świata transportu i w swoich mediach społecznościowych pokazuje jak dobrze odnajduje się w tym środowisku. ?‍♀️ ?

Co daje Marcelinie praca w tym zawodzie? I dlaczego dziwnym trafem żaden z kolegów z pracy nie chce wyruszyć w trasę jej samochodem?

Marcelina wyróżnia się na drodze dzięki kolorowi różowemu, który jest jej znakiem rozpoznawczym. Dla niej to nie tylko sposób na wyróżnienie się, ale także na to, aby w przypadku urlopu nikt inny nie miał ochoty jeździć jej Scanią. To, co dla niej jest najważniejsze, to poczucie pewności siebie

Gdy byłam mała powtarzałam wszystkim, że chciałam jeździć "Tirem"

Marcelina za fajerą

Marcelina od zawsze marzyła o pracy kierowcy ciężarówki. Niestety, ze względów finansowych, musiała poczekać aż do 23 roku życia, aby zacząć realizować swoje zawodowe marzenia. Jednak, jak mówi, warto było czekać, ponieważ transport i jazda ciężarówką stały się dla niej największą pasją.

Truckerka daje mi pewność siebie, pewność że jeżeli tutaj sobie radzę zdana sama na siebie to i poradzę sobie w życiu wszędzie. Daje mi to również wielką przyjemność

Marcelina za fajerą

Marcelina pracuje w transporcie międzynarodowym, zazwyczaj w systemie 2/1, czasami zdarzają się trasy w systemie 3/1. Ulubione kierunki to Austria, Holandia i Niemcy, chociaż bardzo lubi też jeździć do Włoch.

W swojej pracy spotyka się z różnymi opiniami na temat kobiety w roli kierowcy ciężarówki. Zazwyczaj słyszy pochwały i słowa podziwu od mężczyzn, którzy pytają ją, jak sobie radzi w męskim świecie i czy podoba jej się taka praca. Jednak zdarzają się też negatywne opinie, że miejsce kobiety jest w domu.

Kobiety, które wybierają zawód kierowcy, często muszą stawić czoła stereotypom i uprzedzeniom związanym z ich płcią. Jednak Marcelina, jak wiele innych kobiet w branży, pokazuje, że kobiety nie tylko radzą sobie w męskim świecie kierowców, ale także odnoszą sukcesy i cieszą się swoją pracą.

Pomimo, że wciąż zdarzają się osoby, które uważają, że kobiety powinny zajmować się wyłącznie pracami domowymi, to kobiety w zawodzie kierowcy przekonują, że nie ma zawodów “dla kobiet” i “dla mężczyzn”. Ważne jest, aby każdy miał równe szanse i możliwości w wyborze swojej drogi zawodowej, bez względu na płeć. Wraz z postępującym rozwojem społecznym i kulturowym, oby coraz więcej kobiet miało odwagę realizować swoje marzenia i zainteresowania, niezależnie od stereotypów płciowych i oporów ze strony społeczeństwa.

Marcelina spędza wolny czas w trasie na różne sposoby. Czasami odwiedza rodzinę w Niemczech, a jeśli pogoda dopisuje, lubi iść na spacer czy zwiedzać miasta. Latem szuka miejsc blisko wody, żeby móc iść popływać i się zrelaksować, a zimą większość wolnego czasu spędza w kabinie oglądając filmy.

Można życzyć mi szerokości, przyczepności oraz tylu powrotów co wyjazdów.

Marcelina za fajerą

W swojej pracy Marcelina dostrzega zarówno plusy, jak i minusy. Wśród minusów wymienia długi czas poza domem, problemy w znalezieniu miejsc parkingowych, trudne warunki atmosferyczne oraz długi czas oczekiwania na firmach. Jednak dla niej piękne widoki w trasie, poczucie wolności, możliwość zwiedzania różnych miejsc i poznania ludzi są dużym plusem. Wreszcie, praca jako kierowca ciężarówki daje jej okazję do doskonalenia języków obcych, na przykład języka niemieckiego, z którym wcześniej miała znaczne problemy.

Podoba Ci sie ta historia? Pomóż ją promować i udostępnij.

Kliknij aby skopiować link

Życzymy Marcelinie jak najczęstszych tras na Włochy!

Zmieńmy razem stereotypowy wizerunek kierowcy zawodowego. Zgłoś się do TransporterHero.pl

Przejdź do formularza