Hero

Paulina Brzozowska

Gdzie obserwować?

Na Instagramie

Od fryzjerki do kierowcy zawodowego

Pasję do transportu można odkryć będąc związanym z każdym innym fachem. Nasza kolejna bohaterka jest na to doskonałym przykładem. Paulina, z zawodu fryzjerka od ponad 3 lat pracuje za kółkiem. Przedtem pracowała w Norwegii. Po powrocie do kraju zastanawiała się, w jaką stronę zawodową pójść i wtedy przypomniała sobie o swoich marzeniach z dzieciństwa.

Gdy była małą dziewczynką powtarzała rodzicom, że będzie jeździć „duzim autem” i to stało się jej celem. Od znajomego dowiedziała się, że istnieje możliwość uzyskania dofinansowania z Unii Europejskiej na kurs prawa jazdy. Jedynym warunkiem było, aby egzaminy zdać za pierwszym razem. Z realizacją tego warunku nie było problemu. Już rok później Paulina uzyskała uprawnienia kategorii D.

Pierwsza trasa Pauliny była do Francji, samochodem ciężarowym DAF 105. Nie obyło się bez przygód.

Gdy podjechałam pod firmę zameldowałam się i uzyskałam informację, iż mogę wjechać na rozładunek, wówczas DAF nie chciał odpalić. Całe szczęście, że ludzkość wymyśliła takie coś jak Internet. Poczytałam co może być przyczyną problemów z odpaleniem pojazdu i znalazłam usterkę. Okazało się, że odpadł kabelek od rozrusznika, który bez problemu wymieniłam. To doświadczenie sprawiło, że od tej pory wiedziałam, że nawet kobieta w każdej sytuacji da sobie radę.

Paulina Brzozowska

Początkowo irytowało Paulinę to, w jaki sposób patrzą na kierującą ciężarówką kobietę. Pewnego razu, gdy przyjechała do firmy, wszyscy wyszli i patrzyli, jak cofa… Była naprawdę przerażona, jednak powtarzała sobie „Paulina, nie myśl o tym…”. Z biegiem czasu przestała zwracać na to uwagę.

Gdy wracała z tras, pracowała także jako instruktorka na placu manewrowym. Do dziś miło wspomina to, jak wielu kursantów płci męskiej chciało ją wesprzeć, myśląc o niej jako o kursantce.

Paulina bardzo lubi swoją pracę. Nie tylko za to, że zwiedza świat, ale także za to, że może poczuć się naprawdę wolna.

Aktualnie nasza bohaterka jeździ w systemie 2/1 w niemieckiej firmie, a jej ulubionymi kierunkami są Hiszpania oraz Portugalia.

Nikt mi nad głową nie stoi i nie mówi co mam robić. Do tego stopnia jestem spełniona, iż obecnie nie wyobrażam sobie zmiany profesji na żadną inną.

Paulina Brzozowska

Obecnie w trasie towarzyszy jej piesek Puszek, który bez dwóch zdań robi furorę – wiele osób chce go pogłaskać i zrobić sobie z nim zdjęcie.

To właśnie pracując w fachu kierowcy zawodowego truckerka nauczyła się być twardą kobietą, która nie poddaje się i walczy z przeciwnościami. Paulina uważa, że każdy może zostać kierowcą, bez względu na płeć. Jedyne co trzeba to lubić, a nawet kochać to co się robi. Gdy nadchodzi czas wyjazdu w trasę nasza bohaterka jest podekscytowana, że w końcu będzie spędzała czas w ciężarówce przemierzając Europę.

Podoba Ci sie ta historia? Pomóż ją promować i udostępnij.

Kliknij aby skopiować link

Zmieńmy razem stereotypowy wizerunek kierowcy zawodowego. Zgłoś się do TransporterHero.pl

Przejdź do formularza