Hero

Angelika i Damian

Supermoc

#tandem

Gdzie obserwować?

Na YouTube i Instagramie

i Facebooku

Papużki nierozłączki

Znacie takie określenie „papużki nierozłączki”? Angelika i Damian to para, która jest doskonałą ilustracją tego powiedzenia. Większość swojego życia spędzają razem w trasie, w jednej, ciasnej kabinie. Nie jest to jednak źródło frustracji i zarzewie kłótni. Wręcz odwrotnie: to ich przepis na sukces i radość z życia kierowcy. Za kółkiem nigdy się nie nudzą, a każdą wolną godzinę wykorzystują na realizację pasji, jaką jest zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc.

Pierwszy za kółkiem dużego samochodu zasiadł Damian. Wtedy byli z Angeliką jeszcze tylko przyjaciółmi. Chłopak nie widział siebie w pracy biurowej: rzucił studia, zrobił prawo jazdy i zaczął przemierzać świat ciężarówką. Angelika mieszkała w Holandii i pracowała tam na kilka etatów (pakowanie czekoladek, Uber, sprzątanie domków holenderskich). Stwierdziła, że musi coś zmienić w swoim życiu, gdyż nie dawała rady ogarnąć kilku prac, a praca w Uberze sprawiała jej największą frajdę. Chciała więc zostać kierowcą busa.

Do Holandii pojechałam w celu zarobienia na własny interes. W moich planach było także otwarcie mini zoo, ponieważ całym sercem kocham zwierzęta, więc kombinowałam jak mogłam.

Angelika

Damian doradził jej jednak zrobienie prawa jazdy na ciężarowe. Dlaczego? Lepsza płaca i tachograf, który reguluje czas pracy. Angelika uznała, że to dobry pomysł.

Moi najbliżsi na początku mówili, że zwariowałam, albo, że żartuje. Wiedzieli jednak, że ja do normalnych i spokojnych osób nie należę i jak sobie coś postanowię to uporem i ciężką pracą nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych.

Angelika

Para jeździ w systemie 3/1, który zapewnia im równy, stabilny, policzalny miesiąc pod względem płacy i pracy. Damian i Angelika odwiedzili wspólnie już 26 państw: Niemcy, Holandia, Belgia, Luksemburg, Dania, Francja, Anglia, Szkocja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Szwajcaria, Austria, Czechy, Słowacja, Polska, Litwa, Walia, Węgry, Słowenia, Szwecja, Rumunia, Irlandia, Irlandia Północna, Giblartar i Monako.

Dokąd najchętniej wracamy? Na pewno w czołówce jest Szwecja i południowa Hiszpania. A najchętniej jeździmy tam, gdzie jeszcze nas nie było. Lubimy nowości, wyzwania, więc każdy nowy kierunek to emocje i ekscytacja.

Angelika i Damian

Damian miał ją początkowo tylko przyuczyć do zawodu… Tymczasem po dwóch tygodniach spędzonych w jednej kabinie zrozumieli, że świetnie się dogadują i chcą spróbować ułożyć sobie wspólne życie. motywacji.

Para kierowców swoją ciężarówkę traktuje jak kampera. Jest to dla nich dom zastępczy i przygoda w jednym. Dużo zwiedzają i starają się żyć pełnią życia. W większości gotują w samochodzie, ale chodzą też do restauracji, jeśli jest taka możliwość i mają na to ochotę. Jeśli chcielibyście przekonać się, jak wygląda życie w trasie, możecie zajrzeć na bloga, Instagram albo Youtube (nazwa profili: Oczyma Podwójnej). Prowadzenie wielu kont na mediach społecznościowych to spore wyznanie. Ich największym motorem napędowym do aktywnych działań w mediach społecznościowych jest satysfakcja, że coś się zrobiło dobrze. Angelika ma wobec siebie wysokie wymagania i nie z każdego z filmu jest zadowolona, ale my jako widzowie możemy Wam je polecić z całego serca. Na wideo widać ich codzienność: zarówno jej jasne jak i ciemniejsze strony.

Życie w trasie spowodowało u nich problemy zdrowotne. Damian miał ostre zapalenie trzustki, Angelika była bliska cukrzycy typu II. Postanowili wziąć się za siebie i wprowadzić zmiany – przejść na zdrową stronę życia. Dzięki ciężkiej pracy i uporowi, udało się. Damian ma zdrową trzustkę, a Angelika zwalczyła insulinooporność. Na wadze również zaobserwowali duże różnice: z z 86,2kg na 60/62kg i z 115kg na 88kg. Dzięki temu mają więcej siły na zwiedzanie, pokonywanie kilometrów, zarówno tych ciężarówką, jak i na pieszo.

Jesteśmy sobą, nieidealni, popełniający błędy, żyjący po swojemu, swoim życiem tak, jak nam najwygodniej.

Angelika i Damian

Podoba Ci sie ta historia? Pomóż ją promować i udostępnij.

Kliknij aby skopiować link

Życzymy im spełnienia marzeń o mini zoo, zdrowia i energii do działania, co najmniej takiej jak teraz!

Zmieńmy razem stereotypowy wizerunek kierowcy zawodowego. Zgłoś się do TransporterHero.pl

Przejdź do formularza