Heros

Ania i Konrad

Supermoc

#tandem

Gdzie obserwować?

Facebook Ani i Konrada

Przemierzając Europę “w podwójnej”

Konrad wyjeżdża busem w trasy po Europie już od przeszło trzech lat. Pasją do zawodu kierowcy zaraził także swoją dziewczynę Anię. Aby wspólnie przemierzać świat, w ubiegłe wakacje para postanowiła postarać się o kat. C oraz C+E. Obecnie ich marzenie się spełniło i razem przemierzają dalekie trasy na podwójnej, jednocześnie dzieląc się w mediach społecznościowych wspólnym zdjęciem z podróży do Grecji.

Większość naszych bohaterów przyznaje, że najtrudniejszym elementem ich pracy jest rozstanie z rodziną. Z tego powodu niektórzy wybierają tylko te krótsze trasy. Ania i Konrad postanowili jednak rozegrać to inaczej…

Są młodzi, odważni, zakochani i pełni apetytu na życie. Ich wspólna przygoda za kółkiem zaczęła się niedawno. Konrad pierwszy zaczął pracę jako kierowca zawodowy i jeździł na busach. Busa zamienił na ciężarówki się po tym, jak dołączyła do niego jego dziewczyna Ania.

Ania miała jedynie 20 lat, kiedy postanowiła zostać kierowcą. Była w trakcie przygotowań do matury, planowała iść na studia. Jednak chłopak zaraził ją swoją pasją do życia w trasie i namówił do zrobienia prawa jazdy na kategorie “ciężkie”. Nie była to do końca prosta sprawa, dziewczyna dopiero od niedawna zdała prawo jazdy na kat. B. Jednak wizja wspólnych podróży zmobilizowała ją i zaczęła wyrabiać dokumenty już w trakcie przygotowań do matury.

Co na to rodzice? Nie byli przekonani do pomysłu córki. Po pierwsze ze względu na jej młody wiek, a po drugie ze względu na porzucone marzenia o studiach. Tata Ani nie do końca wierzył, że kierowca to dobry zawód. Brat Ani również jest kierowcą zawodowym. Znajomi z kolei bardzo im kibicowali. Byli pod wrażeniem odwagi Ani, która jest bardzo młodą osobą.

Znalezienie pracy w podwójnej było dla pary trochę problematyczne, zwłaszcza ze względu na młody wiek i brak doświadczenia u Ani. Wiele firm oferowało im pracę osobno, tzn. w wersji podwójnej, ale oddzielnie, w trasie z doświadczonym pracownikiem firmy. Dla pary była to jednak opcja nie do przyjęcia.

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana – pomyślała Ania i postawiła wszystko na jedną kartę.

Siemka, wraz z dziewczyną szukamy firmy na podwójnej, będziemy wolni za jakoś 2 tygodnie jak plastik przyjdzie ? Ja po Europie jeżdzę już trzy lata - z czego rok zestawem na b+e i tacho znam, dziewczyna świeża i będzie jej to pierwsza praca. Jesteśmy z Włocławka ale firma dalej to nie problem jeśli auto może zostać na bezpiecznym parkingu 🙂 Kierunki najlepiej cała Europa, nie boimy się dalszych kierunków i jesteśmy ciekawi świata, oboje nie palimy i nie pijemy, o ciężarówkę będziemy dbać jak o swoją

Wpis Ani i Konrada na jednej z facebookowych grup, dzięki któremu poznali obecnego szefa

Konrad i Ania spotykają się od 6 lat, pracują razem od 6 miesięcy, i od tego czasu spędzają ze sobą praktycznie 24 godziny na dobę. Mówią zgodnie, że było to dla nich najlepsze pół roku życia i nie żałują swoich decyzji ani trochę. W trasie nie kłócili się jeszcze ani razu. Obecnie pracują w systemie 2/1 lub 3/1. Wspólnie zwiedzili m.in. Grecję, Francję, Hiszpanię, Austrię, Belgię, Niemcy, Czechy i Słowację. Najlepiej wspominają Hiszpanię, a największe wyzwania stawiały przed nimi Rumunia i Bułgaria. Planują jeszcze mniej więcej 5 lat takich podróży i życia w trasie w obecnej formie. Marzenia? Większa ilość czasu na zwiedzanie i założenie własnej firmy transportowej.

Podoba Ci sie ta historia? Pomóż ją promować i udostępnij.

Kliknij aby skopiować link

Życzymy Ani i Konradowi udanego życia w podwójnej!

Zmieńmy razem stereotypowy wizerunek kierowcy zawodowego. Zgłoś się do TransporterHero.pl

Przejdź do formularza