Hero

Katarzyna Dziewicka

Supermoc

#charakter

Gdzie obserwować?

Na YouTube, Facebooku

i Instagramie

Redaktorka w męskim świecie

Naszą dzisiejszą bohaterką jest kobieta w męskim świecie, Katarzyna Dziewicka: redaktor naczelna miesięcznika Truck & Van, youtuberka, autorka kont na Instagramie test_truckandvan oraz classic_car_oldtimer Zajmuje się testowaniem pojazdów: osobowych i dostawczych, ciężarówek i autobusów. Na jej kanale znajdziecie również premiery i ciekawostki oraz historie amerykańskich klasyków opowiadane przez ich właścicieli.

Jak zaczęła się jej przygoda z testowaniem pojazdów?

Testowanie samochodów jest niejako wpisane w mój zawód. Jestem dziennikarką, już chyba mogę tak powiedzieć, motoryzacyjną. Z tym że do niedawna zajmowałam się tylko pojazdami użytkowymi. Rozszerzyłam swoje zainteresowania o samochody osobowe, bo przede wszystkim są bardziej dostępne i jest większy wybór.

Katarzyna Dziewicka

Pomysł na własny kanał na Youtube zrodził się, gdy była w siedzibie Youtube, w studio nagraniowym dla twórców w San Bruno w Stanach Zjednoczonych.

W takim otoczeniu można się zainspirować. Katarzyna doszła do wniosku, że czas na zmiany i dopasowanie się do tej części odbiorców, którzy bardziej niż prasę tradycyjną, cenią treści wideo. Chciała tworzyć filmy będące uzupełnieniem treści artykułu w czasopiśmie. Niestety spotkała się z oporem, nie było chętnych do podjęcia się takiego zadania. Jednak nie sprawiło to, że dziennikarka zrezygnowała ze swojego pomysłu!

Uparłam się i dopięłam swego. Zaczęłam nagrywać swoje filmy i sama je montowałam. Kosztowało mnie to sporo nerwów. Na początku było to bardzo stresujące. Filmy były nagrywane smartfonem. Potem zainwestowałam w gimbala, później w mikrofon…

Katarzyna Dziewicka

Motto i przepis na sukces Katarzyny to zajmowanie się rzeczami, które sprawiają frajdę. W jej przypadku przyjemność to np. odbiór nowego samochodu do testów.

Jestem go ciekawa. Zaprzyjaźniam się z nim, a potem opowiadam o tej przyjaźni. I to jest fajne. Samochody zabytkowe to głównie amerykańskie klasyki. To zupełnie inne spotkanie i inna przyjemność. Taki samochód zabiera nas nie tylko do innej epoki, ale też do odległego kraju, który szczególnie jest mi bliski.

Katarzyna Dziewicka

Tworzenie wideo to dla autorki również okazje do miłego spotkania z właścicielami, którzy opowiadają jej nie tylko historię swojej “maskotki”, ale też dzielą się swoją pasją. Na jej profilu na Instagramie znajdziecie ciekawe zabytki, uchwycone na zlotach, na ulicach, podczas podróży czy zdjęcia, które wysyłają jej znajomi i rodzina. Na YoutTube jeden z jej filmików uzyskał ponad milion wyświetleń!

Oczywiście nie spodziewałam się tego, a już na pewno nie w przypadku tego konkretnego filmu. Ale media społecznościowe uczą nas jednej zasady: brak zasad. Nigdy nie wiesz, co wzbudzi zainteresowanie, jak spozycjonuje dany film Youtube, gdzie twój film zostanie udostępniony – a to kluczowe i nie mamy na to za bardzo wpływu. Niemniej daje to dużego kopa. Wielką motywację. Chce się działać dalej.

Katarzyna Dziewicka

Co jeszcze napędza do działania? Każdy pozytywny komentarz pod twórczością. Z kolei te złe, złośliwe komentarze nie robią już na Katarzynie wrażenia. Krytyka związana z tym, że podejmuje tematykę z reguły przypisywaną mężczyznom, pojawiała się od samego początku. Kiedyś negatywne komentarze były bardziej przykre, teraz są z kolei szowinistyczne. Często napisane kulturalnie, ale tonem protekcjonalnym. Niektórzy nie mogą nadal pojąć, że kobieta testuje duże samochody…

Tematyka związana z branżą motoryzacyjną wiąże się z podróżami. Ulubionym krajem Katarzyny są Stany Zjednoczone, za którymi nieustannie tęskni.  Była tam już trzy razy, dwa razy na miesięcznych wakacjach.

Jest tam klimat, który mnie oczarowuje i zaczarowuje. Chyba pozytywne myślenie Amerykanów przenosi się też na przyjezdnych.

Katarzyna Dziewicka

Podoba Ci sie ta historia? Pomóż ją promować i udostępnij.

Kliknij aby skopiować link

Katarzynie życzymy kolejnych milionów wyświetleń i jak najmniej szowinistycznych komentarzy!

Zmieńmy razem stereotypowy wizerunek kierowcy zawodowego. Zgłoś się do TransporterHero.pl

Przejdź do formularza