Hero

Damian

Supermoc

#pasja

Gdzie obserwować?

YouTube , Instagram

Suchy Trucker

Suchy Trucker to postać twórcy internetowego, który dzieli się z fanami swoimi doświadczeniami zawodowymi jako kierowca ciężarówki. Pseudonim Damiana, jakim jest “Suchy”, towarzyszy mu już od czasów szkoły podstawowej. W obecnych czasach nazwa ta tak mocno związała się z bohaterem, że w środowisku online rzadko kto używa jego prawdziwego imienia.

Podstawą pomysłu na stworzenie kanału na YouTube był pozytywny odbiór treści publikowanych przez Damiana na Instagramie. Dodatkowo, istotnym czynnikiem była świadomość trudności związanych z początkami w zawodzie kierowcy ciężarówki. Damian, zaczynając swoją przygodę z transportem, miał wiele wątpliwości i pytań dotyczących pierwszej trasy czy niezbędnego sprzętu. Uznał więc, że warto podzielić się takimi informacjami (nie tylko pozytywnymi) z innymi, być może nowymi kolegami z branży.

Wówczas Damian podjął decyzję, że tematykę związaną z kwestiami sanitariatu czy problemów z towarami będzie poruszał w formie rozbudowanej – vlogów publikowanych na YouTube, gdyż jest to najlepsza i najbardziej treściwa forma przekazu tego typu treści. Na początku nagrywania wideo, Damian odczuwał lekką tremę, jednak obecnie wypowiadanie się przed kamerą przychodzi mu już swobodnie.

Zazwyczaj nie mamy żadnych sztywnych scenariuszy, ale i tak zawsze staram się, żeby tematyka moich filmów miała sens dla ludzi, którzy je oglądają. Wiadomo, że wartościowe treści to podstawa.

Suchy Trucker

Od dzieciństwa Damian marzył o karierze kierowcy zawodowego. Jego fascynacja tym zawodem zaczęła się od pierwszej trasy, którą odbył wraz z przyszywanym wujkiem. Niestety, względy finansowe sprawiły, że przed “pełnym wsiadaniem” za kierownicę ciężarówki, Damian musiał pracować w różnych branżach, takich jak produkcja, praca jako kierowca w restauracji czy też w transporcie osób.

Damian obecnie pracuje jako kierowca realizujący głównie trasy do Włoch. Chociaż skupia się na tym kierunku, z zapałem odwiedziłby każdy europejski kraj. Podróże, mimo że stanowią istotny aspekt jego pracy, nie są celem samym w sobie. Dla Damiana najważniejsze jest realizowanie swojej pasji, którą jest praca jako kierowca ciężarówki, natomiast podróże traktuje jako przyjemny dodatek do wykonywanego zawodu.

W przypadku konieczności zrezygnowania z obecnej profesji, Damian z pewnością nie porzuciłby świata motoryzacji i transportu. Jego dalsza ścieżka zawodowa mogłaby być związana z branżą spedycyjną lub pracą w warsztacie samochodowym. W ten sposób, niezależnie od okoliczności, Damian pozostałby wierny swoim pasjom i dalej rozwijałby swoje umiejętności związane z szeroko pojętą motoryzacją i transportem.

Nasz bohater uważa, że największym i niezaprzeczalnym minusem związanym z jego zawodem jest rozłąka z rodziną. Mimo to, wśród zalet pracy jako kierowca ciężarówki wymienia poczucie wolności. Chociaż codzienne życie ograniczone jest do wnętrza pojazdu, Damian podczas jazdy czuje się wolny i posiada dużą samodzielność w podejmowaniu decyzji w wielu aspektach swojej pracy.

Poprzez mój kanał chcę pomagać innym, którzy są kierowcami zawodowymi lub myślą o wyborze tej profesji.

Dla Damiana liczy się przede wszystkim pomoc innym, a nie ilość zgromadzonych odbiorców. Uważa, że jeśli jego opublikowane wideo okaże się pomocne chociaż dla jednej osoby, to spełni swoje zadanie. Dzięki temu podejściu, mimo że proces nagrywania i montowania filmu może być czasochłonny, motywacja nie opuszcza naszego bohatera.

Podoba Ci sie ta historia? Pomóż ją promować i udostępnij.

Kliknij aby skopiować link

Czego możemy życzyć Damianowi? Mało przestojów w trasie, ale przede wszystkim energii, aby dalej tworzył z pasją swój kanał.

Zmieńmy razem stereotypowy wizerunek kierowcy zawodowego. Zgłoś się do TransporterHero.pl

Przejdź do formularza