Hero

Magda Urbańska

Gdzie obserwować?

Na  Instagramie

Truckerka według Magdy

Magda szukała swojego kierunku i zawodu, jak wielu z nas – w czasie szkoły średniej. Nasza kolejna bohaterka wiedziała, że to, co wybierze, musi być dla niej ważne, chce kochać to co będzie robić w życiu.

W tym czasie Michał, partner Magdy zaczął jeździć ciężarówką. Niestety, rozłąki nie były dla niej dobre, zaczęła za nim bardzo tęsknić. Poszła więc za ciosem, po maturze imała się różnych prac z portali ogłoszeniowych. Była m. in. spedytorką i rozwoziła części samochodowe. Miała możliwość zatrzymać się w Wiedniu u siostry.  Jako kelnerka zarobiła na prawo jazdy i na czas utrzymania się w trakcie jego robienia. Zrobiła prawo jazdy na kategorie C+E.

I wyszło! Nie mając jeszcze 20 lat w 2019 roku zdałam wszystkie egzaminy. Od tego momentu Pracujemy do dziś razem z Michałem. Nie żałuję tej decyzji i jestem dumna, że w tamtym czasie ją podjęłam.

Magda Urbańska

Dla Magdy wybór transportu był najlepszym wyborem w owym momencie jej życia. Nie chciała więcej tęsknić za chłopakiem, postawiła na podróże w podwójnej obsadzie. Jej ścieżka zawodowa była inna od wyborów znajomych. Coś innego- coś dla niej samej.

Czepiając się definicji pasji, truckerka nią nie jest. Ale też nie jest tylko czystym zawodem. Jadąc, nie czuję jakbym była w pracy! Mam 23 lata. Ludzie szukają takiego sposobu zarobku całe życie!

Magda Urbańska

Razem z Michałem pracują w systemie 3/1, czyli 3 tygodnie w trasie i 1 tydzień w domu. Zdecydowali się na taki system, bo zawiera on 3 weekendy w trasie…. co za tym idzie 3 szanse na dłuższe i spokojniejsze zwiedzanie. Firma, w której pracują, jeździ po całej Europie. Wielokrotnie byli na północy Szwecji – zimą. Bywali również w Finlandii. Najczęściej jednak Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Włochy i Bałkany, Wielka Brytania.

„Dotknęliśmy” większość państw w Europie. Nie każde jeszcze zwiedziliśmy. Jeszcze!

Magda Urbańska

Mimo to nasza bohaterka nie potrafi określić swojego ulubionego kierunku. Twierdzi, że w każdym mieście zostawiła kawałek serca. Każde urzekło ją w inny sposób.

Pracując w podwójnej obsadzie ich doba trwa 30 h w tym 21 h pracy. W 3 dni mogą dotrzeć na drugi koniec Europy. Sama nie przejechałaby tyle kilometrów w miesiąc. Gdy jedzie atrakcyjną turystycznie trasa, zachwyca ją każdy kilometr. Ta praca to gratka dla miłośników podróżowania, zwiedzania i dla wielbicieli kawy bądź yerba mate, bo minusem jest deficyt snu.

Póki młody organizm potrafi szybko się regenerować korzystamy, bo poznając sztukę naszego podróżowania wystawiamy go na wielką próbę. Bywa, że po całej dobie jazdy zostawiamy auto na parkingu i lecimy w miasto! Minimalna pauza weekendowa jaką musimy wykręcić to 24h.Więc zwiedzamy, wracamy do auta, myjemy się, śpimy dosłownie kilka godzin i jazda dalej.

Magda Urbańska

Zwiedzanie jednak łączy się z wyjściem z kabiny. Kto nie chce, nie zobaczy za wiele. Przejście 5 km w jedną stronę do pociągu nie jest dla nich problemem. Nogi nie bolą. Mają przecież kilka dni siedzenia na fotelu, by zdążyły odpocząć przed następną wyprawą. Zwracając uwagę na to, że jest lato, a temperatury nie są łaskawe na betonowym parkingu – idąc w podróż, zmienili ostatnio kierunek. Zamiast miasta postawili na góry.  W Hiszpanii są one bardzo piękne.

Zdobyliśmy m.in. Anboto ( 1331 m n.p.m. ) czy Udalaitz ( 1117m.n.p.m.), przy czym ten szczyt zdobyliśmy dwukrotnie, ale za każdym razem wchodząc od innej strony.

Magda Urbańska

Zdarzają się opinie podważające zdolności kobiet w transporcie. Zdarzają się, ale jest ich coraz mniej. Kobiety muszą sobie jakoś radzić i zdaniem Magdy to fantastycznie, że jest ich w świecie truckerskim coraz więcej. W dzisiejszym świecie, dbanie o niezależność, także tą finansową, samodzielność, rozwój, wyjście ze strefy komfortu, a także byciem odważną, roztropną i odpowiedzialną to coś bardzo ważnego dla naszej bohaterki. Jak mówi – kobieta kierowca to zawarcie wszystkiego wyżej wymienionego, a truckerka to nauka życia.

Jak dla wielu naszych rozmówców, dla Magdy największym minusem tego zawodu jest rozłąka z rodziną.

Choć jako para mamy siebie w kabinie to część serduszka zostaje w Polsce.

Magdzie życzymy bezpiecznych wypraw i powrotów, pustych dróg i zdrowych kolan.

Jestem ciocią trzech dzielnych dziewczynek. Spędzamy dużo czasu razem w czasie wolnym. Cieszę się, że mogę być dla nich okienkiem na marzenia o innych zawodach, niż typowo kobiece. 8 letnia Alicja też chce być kierowcą, a odbierając ją ze szkoły chwali się, że dzisiaj to TA ciocia ją odbiera, która jeździ ciężarówką.

Magda Urbańska

Gdy Magda rozpoczęła pracę kierowcy zaraz po maturze, nie miała za wiele możliwości by zwiedzać w wolnym czasie. Nie miała go. Wszystkie dotychczasowe podróże to efekt kierunków tras. Magda wraz ze swoim partnerem chcą zwiedzać, chcą wychodzić z kabiny, chcą się zmęczyć.  Są wtedy najbardziej zadowoleni, samo siedzenie w kabinie nie zaprowadziłoby ich na szczyty gór.

Truckerka swój profil na Instagramie traktuje jako swój mały pamiętnik z wypraw. Ma jednak masę zdjęć, których nie upubliczniła. Być może kiedyś zacznie robić to częściej.

Co, jeśli nie truckerka? Magda dalej szuka, bo póki co to właśnie zawód kierowcy zawodowego zachwycił ją, przyćmiewając swoimi zaletami wszystkie inne zawody.

Mówiąc o mini dążeniach na przyszłość to uwielbiam wesela i ich organizacje. Jeśli udałoby mi się mieć dom weselny, byłby on w zupełnie innym stylu.

Magda Urbańska

Podoba Ci sie ta historia? Pomóż ją promować i udostępnij.

Kliknij aby skopiować link

Zmieńmy razem stereotypowy wizerunek kierowcy zawodowego. Zgłoś się do TransporterHero.pl

Przejdź do formularza